Route Kos – Santorini – Kos
Programma week 1
Dag 1: Aankomst op Kos op zondag. Kennismaking met de crew en de andere deelnemers.
Kos-stad staat bekend om het uitgaansleven, dat meestal pas na middernacht goed op gang komt. De discotheken en clubs sluiten pas tegen zonsopgang. Het zijn niet alleen jongeren, het uitgaanspubliek bestaat uit een goede mix van jong en oud. Veel bars en clubs zijn te vinden in de oude stad tussen de Mandraki-haven en de Agora. De nieuwe Marina, onze thuishaven, ligt op 10 minuten lopen van het oude centrum.
Dag 2: We zeilen van onze thuishaven Kos naar Kalimnos Vathy bay: Kalymnos is een klein eiland, dat voor het grootste deel uit rotsen bestaat. Het eiland heeft een zeer onregelmatige ruwe kustlijn en vele grotten. Tussen de rotsachtige bergen zijn twee prachtige kleine groene valleien waar o.a. vele citrusbomen groeien. De naam ‘Kalymnos’ wordt vaak in verband gebracht met de wereld van het sponsvissen. Dit is een traditie die dateert van vele eeuwen geleden.
Dag 3: We vervolgen onze zeiltocht van Kalimnos naar Leros (port laki ). Leros is een eiland dat deel uitmaakt van de eilandengroep Dodekanesos. Het ligt in de Egeïsche Zee tussen Patmos en Kalymnos en behoort tot Griekenland. Het eiland is 15 kilometer lang en heeft een oppervlakte van ongeveer 55 km2. Het is een eiland met groene heuvels en vruchtbare valleien en mooie strandjes. De voornaamste haven is Lakki, bekend van Italiaanse Art-Deco bouwkunst uit de vorige eeuw.
Dag 4: We zeilen van Leros naar het eiland Levitha. Levitha is vrijwel onbewoond, het wordt in de zomer gebruikt als uitvalbasis voor kleinere vissersbootjes en er zijn enkele maagdelijke strandjes te vinden.
Dag 5: Vandaag zeilen we van Levitha naar Amorgos: een zeer ruig eiland met ongerepte natuur, schitterende uitzichten vanaf de hoge steile kliffen. Ook vind je op Amorgos eindeloze zandstranden. De bekendste steden zijn Aegiali en Arkesini. Katapola is de havenstad van het eiland. Hier vind je opgravingen van de oude stad Minoa. De gelijknamige hoofdstad van Amorgos heet Hora. De huisjes zijn hier allemaal wit en gebouwd rond een Venetiaans kasteel in het centrum. Een ander bekend haventje is dat van Aegiali. Aegiali bestaat uit drie witte dorpjes en mooie zandstranden, waar je heerlijk kunt zonnen en zwemmen in de diepblauwe zee.
Dag 6: We blijven nog een dag bij Amorgos en zeilen van Aegiali naar Katapola, een tocht van zo’n 26 mijl langs de steile en zeer indrukwekende noordkust. Als we tijd genoeg hebben maken we nog een excursie naar het beroemde Chozoviotissa klooster dat hoog tegen de rotsen gebouwd is.
Dag 7: We zeilen van Katapola naar Ios haven: Ios wordt ook wel het Ibiza van Griekenland genoemd; 's nachts veranderd de ‘chora’, de hoofdstraat met 3 pleintjes, tot een bruisende dansende massa van uitgelaten mensen. Naast elke deur vind je weer een nieuwe bar of night club met zijn eigen muziekstijl die tot in de kleine uurtjes gevuld zijn met de ‘happy few’.
Programma week 2
Dag 8: We verlaten Ios en zeilen naar Iraklia: Iraklia is het grootste eilandje van een groepje dat wel de kleine Cycladen wordt genoemd. Het is rijkelijk begroeid en heeft mooie strandjes. Je kan hier uitstekend wandelen en er zijn enkele goede restaurants en taveernes, waar we ons te goed kunnen doen aan lekkere lokale gerechten en drankjes.
Dag 9: Van Iraklia zeilen we naar Santorini. Santorini is een van de mooiste eilanden van Griekenland. Santorini staat bekend om de enorme uit het water rijzende, steile klippen waarvan de toppen worden gesierd door helderwitte huisjes en kapelletjes met blauwe daken. In de verte liggen de prachtige kiezelstranden die overgaan in de azuurblauwe zee. Bijna iedereen kent de bekende plaatjes van het eiland. Santorini is het beroemdste eiland van de Cycladen en verschilt van de rest van de archipel doordat het is ontstaan door de werking van een -tot vandaag de dag- rustende vulkaan. Door deze vulkanische oorsprong van dit eiland zijn de zandstranden meestal zwart van kleur. De hoofdstad Fira staat wat ons betreft op nummer één. Het is pittoresk, met allerlei smalle straatjes, grotwoningen, koepelkerken en een kleine haven die te bereiken is met de kabelbaan. Als je fit bent neem je de 566 treden op het ezelspad, of laat je door een moulari (ezel) naar boven brengen.
Dag 10: Excursie over het eiland Santorini: met een of meerdere huur auto’s maken we een mooi tocht en genieten we van een spectaculaire zonsondergang over het aangrenzende eilandje Kamenes.
Dag 11: Van Santorini zeilen we naar Anafi, een zeer fotogeniek eilandje met een kleine aanlegsteiger in het stadje Agios Nikolaos. Boven ligt het stadje Hora, gebouwd als een amphitheater. Hier kun je ook de restanten bewonderen van een Venetiaans kasteel, omgeven door de traditionele Griekse windmolens.
Dag 12: Met een stevige bries zeilen we van Anafi naar Astypalea. Astypalea wordt ook wel vlindereiland genoemd. Het lijkt ook zo als je het via Google earth bekijkt. Het eiland bestaat uit twee delen, slechts gescheiden door een smalle stip van slechts 10 meter breed genoemd de ‘steno’ en scheidt Mesa nisa en Eso nisa. De oude Grieken noemde het eiland 'Tafel van god', vanwege de overdaad aan bloemen en fruit.
Dag 13: Onze zeilzwerftocht voert ons van Astipalea naar kalimnos. Pothia is het hoofdstadje van Kalimnos en is gebouwd rondom de haven. Er zijn op de boulevard talloze bars, taveernes en grand cafe’s, waar het prima toeven is.
Dag 14: De laatste zeildag van deze zeer afwisselende meezeiltocht voert ons van Kalimnos naar Kos marina. De laatste avond gaan we uit gezellig eten bij Tonny en Anetta en genieten we van een heerlijke Italiaanse (afscheids)maaltijd.
Dag 15: Aan alles komt een eind en zo ook aan deze avontuurlijke zeilzwerftocht. Met de mooiste herinneringen vlieg je weer terug naar Nederland.
